A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Хустська гімназія №4 Хустської міської ради Закарпатської області

Бібліотека

Завідувачем  бібліотекою працює  Рак Лариса Володимирівна. Освіта вища, спеціальність ― вчитель української мови та літератури. Стаж роботи бібліотекаря ― 1 рік. В даній школі працює 7 років. Працює на 0,5 ставки.

В організації  роботи бібліотеки у 2015-2016 н.р. дирекція та бібліотекар школи  керується  законами «Про освіту», «Про бібліотеку і бібліотечну справу» від 27.01.1995 року, Положенням про бібліотеку загальноосвітнього навчального закладу від 14.05.1999 року, інструкціями про посадові обов΄язки шкільного бібліотекаря (завідувача бібліотекою), з обліку документів, що знаходяться в бібліотечних фондах від 03.07.2007 року №23 та іншими нормативними документами Міністерства   освіти   і  науки,  які   регламентують  роботу   бібліотеки, документами органу  управління освіти, релігій та у справах національностей з питань бібліотечної  роботи, обліку, інвентаризації, правилами з охорони праці, техніки безпеки і протипожежного захисту, а також Статутом  і Правилами  внутрішнього трудового розпорядку школи.

Планом роботи бібліотеки передбачено: обслуговування учнів та педколективу, роботу з підручниками та періодичними виданнями, роботу з активом читачів та роботу з батьками.

Головним завданням бібліотеки є: виховання в учнів інформаційної культури, формування читацьких інтересів, виховання любові до книги.

З метою виконання основних завдань бібліотекою проводиться  систематична цілеспрямована робота. 

Бібліотека школи формує універсальний бібліотечний фонд, який відповідає змісту навчання, запитам, інтересам користувачів.

Шкільна бібліотека надає велику допомогу вчителю у здійсненні на­вчально-виховного процесу. Бібліотечний фонд підручників постійно поповнюється необхідними підручниками і зберігається окремо від основного фонду.

Кількість книг, брошур, журналів  у шкільній бібліотеці– 3240 примірників. Фонд підручників становить - 2164 примірників. З них 1-4-х  класів-719 примірників, 5-9 класів -1445 примірників.

Бібліотека школи  є важливою ланкою навчально-виховного процесу школи. Вона спрямовує свою роботу на виховання в учнів інтересу до книги й читання, всебічне задоволення інформаційних потреб читачів.

Суть бібліографічно-інформаційної роботи бібліотеки полягає в регулярному інформуванні вчителів та учнів про нові книжкові надходження, популяризації літератури, оформленні виставок, створенні тематичних полиць та інформаційних куточків.

Співпраця бібліотекаря з педагогічним колективом включає:

1. Методичне забезпечення виховної та позаурочної роботи:

  • Тематичні добірки із методичними рекомендаціями;

  • Розробки, сценарії заходів різноманітної спрямованості

2. Робота з класними керівниками:

  • Спільне проведення виховних годин, позакласних заходів (літературні ранки, інтелектуальні ігри, позакласні часи, екскурсії до міської бібліотеки для дітей)

3. Робота з вчителями-предметниками:

  • Спільне проведення предметних тижнів, книжкові виставки, огляди літератури, бліц-турніри, презентації книг, конкурси, допомога при підготовці до олімпіад.

В зв’язку з тим, що виділена площа для бібліотеки дуже мала і не має можливості робити великі виставки, в бібліотеці оформляються невеликі відкриті полички, як: «В світі чудової казки», «За сторінками твого підручника», «Література угорських письменників», «Ти і закон», «Література рідного краю», «У світі пригод», «До нас нова книга прийшла».

В коридорі школи час від часу організуються виставки такі як:

  • «Україна ― єдина країна»;

  • «День пам’яті Угорської революції 1848р.»;

  • «Соборна мати Україна ― одна на всіх, як оберіг »;

  • «Тарасовими шляхами»;

  • «Герої не вмирають»;

  • «Мандрівка в країну ввічливості»;

  • «Дякую! Вибачте! Будь ласка»;

  • «Дзвони жалоби ― до дня пам’яті жертв голодомору в Україні» та ін.

Також бібліотека бере участь у всіх масових міроприємствах, які проходять у  школі.

Протягом року проводиться  робота по збереженню підручників. Комісія шкільного парламенту дисципліни і порядку разом з бібліотекарем два рази у семестр проводить рейди-перевірки підручників. Підсумки рейдів обговорюються на нараді при директорові та нараді класних керівників.

Класні керівники проводять  виховні бесіди по бережливому ставленні до навчальних книг: «Книга і комп’ютер в інформаційному суспільстві»;  «Читання-основа успішного навчання».

Бібліотекарем розроблено куток читача та інформаційний куток.

Запланована і індивідуальна робота з читачами:

  • складання індивідуальних рекомендаційних планів читання;

  • індивідуальні бесіди під час запису та обміну книжок, видачі та прийому підручників;

  • аналіз читацьких інтересів.

Бібліотечний фонд на 90% забезпечує потреби для навчальної діяльності учнівського колективу школи  та  нараховує підручники, методичну літературу, художню літературу, фахову періодику, підручники.

Характеристика бібліотечного  фонду Хустської ЗОШ І-ІІ ступенів

Рік

Художня література

Підручники

1-4 кл.

5-9 кл.

2014

1057

1401

589

812

2015

1070

1562

631

931

2016

1076

2164

719

1445

Бібліотекар школи проводить велику роботу по забезпеченню підручниками, проте існує ряд проблем. Завдяки тому, що за останні роки постійно збільшується кількість учнів у школі, у початковій ланці не вистачає підручників.


 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора